wartobycrazem.pl

Wyniki I Turnieju MP w Goalball!!

Drużyna WBR Groundhogs Kraków w dniach od 15-17 marca wzięła udział w I Turnieju Mistrzpstw Polski w Goalball w Chorzowie.

Drużyna Kraków I zagrała mecze z drużyną z Lasek i Szczecina. Natomiast drużyna Kraków II zmierzyłą się z Bydgoszczą II. Oprócz tego obydwie drużyny zagrały z Katowicami II oraz stanęły na przeciw siebie w walce o wygraną.

Wielkim sukcesem są wygrane drużyny Kraków I oraz pomimo małego doświadczenia zremisowania Krakowa II z Katowicami II.

6. Katowice II - 1pkt

Najlepszym strzelcem w drużynie Kraków I został Piotr Niesyczyński, który zdobył 15 bramek. Uplasował się on na 2/3 pozycji w rankingu strzelców II Ligi. Zaraz za nim na 4/6 miejscu znalazł się Bartłomiej Niesyczyński z łączną liczbą 13 bramek. Ostatecznie Kraków I zajął 3 miejsce w klasyfikacji.
Natomiast Kraków II pomimo małego doświadczenia na zawodach zajął 5 miejsce. Najlepszym strzelcem w tej drużynie okazał się Martin Jung, który zdobył 11 bramek i uplasował się na 8 pozycji w rankingu strzelców II Ligi.

Kraków I:
🥇1, Piotr Niesyczyński - 15 bramek (2/3 miejsce w rankingu)
🥈2, Bartłomiej Niesyczyński - 13 bramek (4/6)
🥉3, Piotr Kafel - 5 bramek (12/14)
4, Radosław Zajchowski - 1 bramka (19/22)

Kraków II:
🥇1, Martin Jung - 11 bramek (8 miejsce w rankingu)
🥈2, Karol Banaś - 5 bramek (12/14)
🥉3, Łukasz Zastępski - 4 bramki (15/17)
4/5, Michał Woszczak - 1 bramka (19/22)
4/5, Mariusz Zaborowski - 1 bramka (19/22)

Jednak mimo to nie osiadamy na laurach i kontynuujemy treningi, aby przygotować się jeszcze lepiej do II Turnieju, który już w maju we Wrocławiu.

Autor: Monika Zaborowska